Odtrucie alkoholowe czy kroplówka witaminowa? Co warto wiedzieć o zastosowaniu obu tych metod?

Opublikowany: czwartek, 12 sierpnia 2021

Coraz częściej sięgamy po suplementację dożylną, jako skuteczną i szybką metodę uzupełnienia związków odżywczych. Kroplówki sprawdzają się nie tylko w leczeniu skutków nadmiernego spożycia alkoholu, ale również w wielu innych sytuacjach, w których organizm wymaga zwiększonej podaży witamin i minerałów. Zastanawiasz się czym się różni odtrucie alkoholowe od zwykłych kroplówek witaminowych i kiedy warto sięgnąć po te metody suplementacji? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Suplementacja dożylna – nowoczesna forma troski o zdrowie

Wlewy dożylne nie są bynajmniej innowacją w świecie medycyny, gdyż stosowane były w obrębie jednostek leczniczych od kilkudziesięciu lat. Ich skuteczność i bezpieczeństwo sprawiły, że obecnie są także stosowane w specjalistycznych klinikach witaminowych. Kroplówki witaminowe uważane są teraz nie tylko za metodę doraźnej pomocy, ale także formę profilaktyki zdrowotnej.

Dlaczego kroplówki witaminowe wypierają suplementację doustną?

Dostępność suplementów doustnych jest zaskakująca – można je kupić nie tylko w aptece, ale także w sklepie spożywczym czy na stacji benzynowej. Rozmaitość form preparatów sprawia, że są one atrakcyjne dla osób pragnących zadbać o swoje zdrowie. Dlaczego więc ktoś miałby sięgnąć po kroplówki witaminowe, które niewątpliwe są droższą i mniej dostępną formą suplementacji?

Na początku warto wspomnieć o jakości suplementów doustnych. Raporty Najwyższej Izby Kontroli alarmują, że skład wielu preparatów doustnych w rzeczywistości nie odpowiada deklaracjom producenta na etykiecie. Co więcej, część suplementów może być wręcz szkodliwa dla zdrowia przez zawartość chorobotwórczych bakterii lub związków psychoaktywnych. Nie jest to bynajmniej dziwne, ponieważ suplementy diety nie podlegają ścisłej kontroli. Zupełnie inaczej jest w przypadku kroplówek witaminowych, które jako certyfikowane produkty lecznicze są regularnie kontrolowane.

Za kroplówkami witaminowymi przemawia także biodostępność – miara, która ocenia jaka część podanego związku dostanie się do krążenia ogólnego. W przypadku preparatów podawanych drogą doustną wchłanialność rzadko przekracza 40%, co wynika głównie z ograniczeń przewodu pokarmowego. Kroplówki witaminowe podawane są bezpośrednio do krwiobiegu, dlatego ich biodostępność jest całkowita i wynosi 100%. Oznacza to, że cała dawka podanego preparatu dociera do komórek i tkanek organizmu.

Kiedy warto zastosować kroplówki witaminowe?

Kroplówki witaminowe są niezwykle uniwersalne w zastosowaniu, ponieważ ich skład może być dowolnie modyfikowany w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Choć ta forma suplementacji może być świetnym uzupełnieniem zbilansowanej diety, najczęściej polecana jest osobom:

 • dotkniętym zespołem złego wchłaniania;
 • cierpiącym na choroby układu pokarmowego;
 • prowadzącym restrykcyjną lub źle zbilansowaną dietę;
 • uprawiającym zawodowo sport;
 • wykonującym ciężką fizycznie pracę;
 • zmagającym się z ostrym zatruciem pokarmowym;
 • narażonym na zanieczyszczenia środowiska;
 • przechodzącym rekonwalescencję po ciężkiej chorobie bądź urazie.

Odtrucie alkoholowe – forma kroplówki witaminowej minimalizującej negatywny wpływ alkoholu na zdrowie

Czym właściwie jest odtrucie alkoholowe? To nic innego, jak specjalnie wyselekcjonowane kroplówki witaminowe, których przeznaczeniem jest leczenie kaca i zmniejszanie innych skutków spożycia alkoholu. W skład odtrucia alkoholowego wchodzą nie tylko witaminy i minerały, ale także antyoksydanty i leki doraźnie poprawiające samopoczucie pacjenta. Z uwagi na szerokie działanie, detoks alkoholowy nie tylko leczy kaca, ale również eliminuje zatrucie alkoholowe i zapobiega wystąpieniu syndromu odstawiennego.

Do głównych celów odtrucia alkoholowego należy przede wszystkim:

 • nawodnienie organizmu;
 • wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej;
 • osiągnięcie prawidłowej glikemii;
 • neutralizacja stresu oksydacyjnego;
 • przyspieszenie regeneracji układu nerwowego i wątroby;
 • zmniejszenie uczucia lęku i niepokoju, a także złagodzenie dolegliwości żołądkowo-jelitowych.

Jak skorzystać z odtrucia alkoholowego lub kroplówek witaminowych?

Obecnie w każdym większym mieście można znaleźć specjalistyczne kliniki oferujące kroplówki witaminowe i detoks alkoholowy. Warto jednak wybrać placówkę, w której usługi te będą świadczone z najwyższą jakością. Zależy od tego nie tylko skuteczność zabiegu, ale przede wszystkim jego bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Jeśli szukasz sprawdzonej firmy wykonującej kroplówki witaminowe w Warszawie to dobrze trafiłeś – specjaliści z KacDoktora zadbają o Twoje zdrowie i samopoczucie!

KacDoktor – w trosce o najwyższą jakość suplementacji dożylnej

Czy wiedziałeś, że personel KacDoktora specjalizuje się nie tylko w odtruciu alkoholowym i implantacji wszywek, ale także w szeroko pojętej suplementacji dożylnej? Doświadczeni lekarze i ratownicy medyczni zadbają, by Twój organizm otrzymał wszystkie niezbędne witaminy i minerały, które niezbędne są do poprawy Twojego zdrowia i samopoczucia. Co więcej, wykwalifikowany i doświadczony personel to gwarancja, że cały zabieg przeprowadzony będzie w pełni bezpiecznie i bezboleśnie!

Troska o komfort pacjenta to jeden z priorytetów KacDoktora, dlatego z oferowanych usług można skorzystać nie tylko w nowoczesnym gabinecie, ale również w zaciszu własnego domu. Wystarczy skontaktować się z firmą, a specjalista od suplementacji dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Warto także podkreślić, że usługi KacDoktora dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Intensywny tryb życia lub używki znacznie pogorszyły Twoje samopoczucie? Sięgnij po suplementację dożylną i stań na nogi jeszcze tego samego dnia!

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844