Odtrucie alkoholowe - na czym polega fenomen kroplówek?

Opublikowany: niedziela, 1 listopada 2020

Przez długi czas usługa detoksu alkoholowego była dostępna jedynie w specjalistycznych ośrodkach, jednak od kilku lat możemy zaobserwować nagły wzrost jej dostępności. Kroplówki zdają egzamin nie tylko w przypadku wychodzenia z nałogu alkoholowego, ale sprawdzają się również w niwelowaniu nieprzyjemnych objawów kaca. Szybkie i skuteczne działanie odtrucia alkoholowego sprawia, że staje się ono coraz bardziej popularne. Co warto wiedzieć o tej metodzie?

Kto może skorzystać z odtruwania organizmu po alkoholu?

Odtrucie alkoholowe to kompleksowa procedura, która ma na celu wypłukanie resztek alkoholu z organizmu, uzupełnienie niedoborów substancji odżywczych, a także wsparcie naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Co więcej, w ramach detoksu mogą być również podane odpowiednie leki, które zapobiegną pojawieniu się zespołu odstawiennego, na który składa się szereg nieprzyjemnych objawów.

Odtrucie alkoholowe jako skuteczna metoda leczenia kaca

Syndrom dnia poprzedniego, zwany potocznie kacem, to zespół nieprzyjemnych dolegliwości, które występują na skutek spożycia zbyt dużej ilości alkoholu. Podłoże tego zjawiska jest złożone, a winą za jego rozwój obarcza się między innymi:

  • toksyczne działanie głównego metabolitu alkoholu, czyli aldehydu octowego;
  • odwodnienie;
  • utratę witamin i elektrolitów;
  • zakwaszenie organizmu;
  • stres oksydacyjny;
  • zanieczyszczenie trunków szkodliwymi produktami ubocznymi fermentacji alkoholowej, tzw. alkoholami fuzlowymi.

Intensywne objawy kaca skutecznie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Ból głowy, nudności czy spadek koncentracji to częsta przyczyna zaniedbania obowiązków zawodowych bądź rodzinnych. Każdy kto przeżył syndrom dnia poprzedniego doskonale wie, że domowe sposoby leczenia kaca pomagają w niewielkim stopniu. Woda z cytryną czy pożywne śniadanie nie są idealnym sposobem na całkowite nawodnienie organizmu i uzupełnienie deficytu składników odżywczych.

Odtrucie alkoholowe pomaga wypłukać z organizmu resztki alkoholu i jego metabolitów, a jednocześnie szybko nawadnia i uzupełnia elektrolity. Działanie kroplówki na kaca odczuwalne jest niemal natychmiastowo, a osoba może o wiele szybciej wrócić do swoich codziennych obowiązków.

Detoks alkoholowy jest niezbędny po okresie długotrwałego nadużywania alkoholu

Ciąg alkoholowy, w przebiegu uzależnienia, może trwać nawet kilkanaście tygodni. W tym czasie, intensywne spożywanie alkoholu powoduje drastyczne szkody w całym organizmie. Zaburzone funkcjonowanie układu nerwowego czy immunologicznego, spowodowane jest przede wszystkim przez niedobór witamin i minerałów. Co istotne, nagłe odstawienie alkoholu może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia czy życia uzależnionej osoby. Odtrucie alkoholowe pozwala na uniknięcie objawów zespołu odstawiennego, a dodatkowo wspomaga regenerację wątroby czy układu nerwowego. Detoks może być uzupełniony o specjalnie dobrane leki, które ułatwią zrelaksowanie się i zniwelowanie uczucie niepokoju czy lęku.

Co warto wiedzieć o odtruwaniu alkoholowym za pomocą kroplówek?

Dlaczego kroplówka wyróżnia się znacznie większą skutecznością niż środki doustne? Wszystko z uwagi na wysoką biodostępność, która wynika z podawania związków aktywnych bezpośrednio do krwiobiegu. Pozwala to także na uzyskanie natychmiastowych efektów, ponieważ wchłanianie nie jest ograniczone przez funkcjonowanie układu pokarmowego. Wszystko to sprawia, że większość osób czuje znaczącą ulgę już w trakcie wykonywania wlewu!

W skład kroplówek na kaca mogą wchodzić różne związki aktywne

Podstawą, jeśli chodzi o kroplówki odtruwające, jest roztwór soli fizjologicznej zawierający glukozę, mieszankę elektrolitów oraz magnez. Taki preparat pozwala na wyeliminowanie głównych przyczyn złego samopoczucia po alkoholu, nawadniając organizm i uzupełniając niedobory. Odtrucie alkoholowe może być dodatkowo wzbogacone o inne substancje, które przyspieszają regenerację, neutralizują wolne rodniki tlenowe czy oczyszczają wątrobę. W skład kroplówki może wchodzić:

  • witamina C;
  • witaminy z grupy B;
  • koenzym Q10;
  • ornityna.

Szukasz odtrucia alkoholowego w Warszawie? Zaufaj najlepszym!

Detoks alkoholowy wymaga wykonania wkłucia dożylnego, co wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry. Stwarza to ryzyko zakażenia drobnoustrojami bądź uszkodzenia naczynia krwionośnego, dlatego wkłucie powinno być wykonywane jedynie przez doświadczony personel medyczny. W skład zespołu KacDoktor wchodzą lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni z wieloletnim stażem, dla których dobro i bezpieczeństwo pacjenta to podstawa. Korzystając z naszych usług zyskujesz pewność, że procedura odtrucia alkoholowego będzie przeprowadzona w pełni profesjonalnie i skutecznie.

Oferujemy kompleksowe odtrucie alkoholowe na terenie Warszawy – wystarczy zadzwonić bądź skontaktować się z nami poprzez formularz internetowy. Specjalista dojedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut, dbając o zachowanie wszelkich zasad dyskrecji. Nasze usługi dostępne są całodobowo, w każdy dzień tygodnia. Nie musisz już czekać aż nieprzyjemne objawy po imprezie czy odstawieniu alkoholu ustąpią samoistnie – skorzystaj z odtrucia poalkoholowego, które natychmiast postawi Cię na nogi!

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844