Co zawiera w swym składzie kroplówka na kaca?

Opublikowany: poniedziałek, 24 lipca 2023

Jeszcze do niedawna leczenie kaca opierało się głównie na zastosowaniu domowych metod, które jednak nie słynęły ze swej skuteczności. Nic zatem dziwnego, że wprowadzenie kroplówek na kaca okazało się istnym przełomem. Rozwiązanie to umożliwia całkowite wyleczenie objawów syndromu dnia poprzedniego w ciągu zaledwie jednej godziny. Jak to możliwe? W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej składnikom kroplówki na kaca i wyjaśnimy, jak każdy z nich wspomaga regenerację organizmu po suto zakrapianej imprezie.

Bogaty skład gwarantuje skuteczność kroplówek na kaca

Przyjmuje się, że kroplówki są najskuteczniejszą metodą na wyleczenie kaca. Ich wysoka efektywność wynika z dwóch składowych: metody podania oraz bogatego składu. W przebiegu odtruwania alkoholowego preparaty podawane są bezpośrednio do naczynia krwionośnego, dzięki czemu uzyskują całkowitą biodostępność. Co więcej, dobroczynne składniki kroplówki na kaca docierają wraz z krwią do wszystkich tkanek i komórek organizmu w ciągu zaledwie kilku minut.

Kluczowy jest także skład kroplówek wykorzystywanych w odtruwaniu alkoholowym. To właśnie składniki aktywne odpowiadają za konkretne działanie tej metody. Bogaty skład kroplówek na kaca umożliwia szybkie odwrócenie wszystkich przyczyn rozwoju syndromu dnia poprzedniego, takich jak odwodnienie, utrata elektrolitów, hipoglikemia czy stres oksydacyjny.

Elektrolity, czyli jony sodu, potasu, wapnia i magnezu

Do elektrolitów, czyli cząsteczek obdarzonych ładunkiem elektrycznym, zalicza się przede wszystkim jony sodu, potasu, wapnia i magnezu, ale także jony fosforanowe czy chlorkowe. Ich prawidłowe stężenie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Elektrolity uczestniczą między innymi w procesie skurczu włókien mięśniowych, przewodzeniu impulsów nerwowych czy utrzymaniu napięcia w błonach komórkowych. To właśnie utrata elektrolitów uważana jest za jeden z głównych czynników rozwoju kaca i pojawienia się takich objawów jak bóle i zawroty głowy, zmęczenie, osłabienie czy drżenia mięśni.

Podstawą kroplówki na kaca jest odpowiednio skomponowana mieszanina elektrolitów rozpuszczonych w jałowym płynie. Pozwala ona nie tylko na szybkie nawodnienie organizmu, ale przywrócenie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej. Wyrównanie tych zaburzeń jest kluczowe w przypadku osób, które spożyły zbyt dużą dawkę alkoholu.

Glukoza ‒ podstawowe paliwo dla wszystkich komórek organizmu

Hipoglikemia, czyli nadmierny spadek stężenia glukozy we krwi, jest jednym z najbardziej wpływających na rozwój kaca czynników. Zbyt niskie stężenie cukru we krwi wiązane jest z takimi objawami jak zmęczenie, senność, spadek koncentracji czy drżenia mięśniowe. Walka z hipoglikemią jest relatywnie prosta ‒ zwykle wystarczy spożyć napój lub pożywienie zawierające w składzie szybko przyswajalne węglowodany, takie jak fruktoza czy właśnie glukoza.

Dużo szybciej można jednak przywrócić prawidłową glikemię za pomocą dożylnej podaży glukozy. Przypuszcza się, że to właśnie ten cukier odpowiada za tak wyraźną poprawę samopoczucia, którą pacjenci odczuwają jeszcze w trakcie wykonywania wlewu. Nic zatem dziwnego, że glukoza jest obowiązkowym składnikiem kroplówek na kaca.

Witamina C i koenzym Q10 w walce ze stresem oksydacyjnym

Czy wiesz, że stres oksydacyjny odpowiedzialny jest nie tylko za rozwój kaca, ale również wielu długoterminowych skutków zdrowotnych nadużywania alkoholu? Zjawisko to wynika z nadmiernej produkcji wolnych rodników tlenowych. Organizm nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z tymi szkodliwymi cząsteczkami, przez co atakują one tkanki i komórki, upośledzając ich funkcjonowanie.

Skutecznym rozwiązaniem problemu stresu oksydacyjnego jest uzupełnienie antyoksydantów. Nic zatem dziwnego, że kroplówki na kaca zawierają w sobie dwa z najsilniejszych antyoksydantów występujących w naturze ‒ witaminę C i koenzym Q10. Związki te nie tylko wspomagają walkę z kacem, ale również zmniejszają ryzyko rozwoju wystąpienia niektórych skutków częstego sięgania po alkohol.

Ornityna ‒ ochrona i regeneracja tkanki wątroby

Wątroba jest najważniejszym narządem zaangażowanym w oczyszczanie organizmu z alkoholu i jego metabolitów. Nic zatem dziwnego, że jej tkanka jest wyjątkowo podatna na zagrożenia płynące z nadmiernego spożycia tej używki. Duże ilości alkoholu przyczyniają się do rozwoju chorób wątroby, takich jak stłuszczenie, zapalenie czy marskość.

Właśnie dlatego skład kroplówki na kaca bardzo często zawiera ornitynę. To niewielki aminokwas, który pełni ważną rolę w cyklu mocznikowym, odpowiedzialnym za przekształcanie toksycznego amoniaku w mocznik. Badania naukowe potwierdzają, że ornityna posiada działanie hepatoprotekcyjne, chroniąc komórki miąższu wątroby przed negatywnym działaniem substancji szkodliwych, w tym alkoholu. Co więcej, aminokwas ten wspiera również procesy regeneracyjne wątroby.

Czy kroplówka na kaca zawiera lekarstwa?

Kac miewa różne natężenie. Nie powinien zatem dziwić fakt, że niekiedy substancje odżywcze są niewystarczające, by całkowicie pozbyć się objawów związanych z syndromem dnia poprzedniego. Wtedy kroplówka na kaca może być uzupełniona o doraźne lekarstwa, które szybko i skutecznie złagodzą nieprzyjemne dolegliwości. Rozrywający ból głowy może być z powodzeniem uśmierzony odpowiednimi środkami przeciwbólowymi. Z kolei leki przeciwwymiotne świetnie sprawdzają się w przypadku uporczywych nudności i wymiotów wywołanych podrażnieniem układu pokarmowego przez alkohol. Skacowani imprezowicze mają też niekiedy problem z nadmiernym pobudzeniem lub bezsennością. Wtedy wraz z kroplówką na kaca można podać leki uspokajające lub nasenne.

Kroplówka na kaca ‒ dlaczego warto skorzystać z odtruwania alkoholowego u KacDoktora?

Jeszcze do niedawna po kroplówki na kaca sięgali jedynie najbogatsi. Obecnie metoda ta stała się ogólnodostępna, przez co jej cena jest też bardziej przystępna. W samej tylko Warszawie odtrucie alkoholowe oferowane jest przez co najmniej kilkanaście gabinetów i klinik. Dlaczego zatem warto skorzystać akurat z naszych usług?

Jeśli tu trafiłeś, zapewne interesuje Cię leczenie kaca, ale chcesz zadbać też o swoje dobre samopoczucie i zdrowie. Komu możesz w tym temacie zaufać bardziej niż lekarzom i ratownikom medycznym? U nas, w KacDoktorze znajdziesz doświadczonych specjalistów, którzy w miłej i przyjaznej atmosferze pomogą Ci stanąć na nogi nawet po największej imprezie.

Jak skorzystać z naszych usług? Działanie kroplówki na kaca możesz wypróbować w naszym nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Wiemy jednak, że kac nie zawsze sprzyja dłuższym wycieczkom po mieście. Właśnie dlatego umożliwiamy również skorzystanie z usługi odtrucia alkoholowego z dojazdem do domu, biura lub pokoju hotelowego. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub wypełnisz ankietę internetową, a nasz specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres nawet w 45 minut.

Dzięki odtruciu alkoholowemu możesz wrócić do formy w zaledwie kilka godzin. Skorzystaj z naszych usług i przekonaj się, jakie to proste!

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844