Walka z kacem - odtrucie alkoholowe czy dedykowane suplementy?

Opublikowany: środa, 23 grudnia 2020

Dostępność suplementów na kaca jest zaskakująco duża. Tego typu produkty można zwykle znaleźć tuż przy kasie stacji benzynowej lub osiedlowego spożywczaka, jednak tabletki na kaca kupić można nawet w aptece. Czy popularność tych środków idzie w parze z ich wysoką skutecznością? W dzisiejszym artykule omówimy tę metodę leczenia kaca i porównamy działanie doustnych suplementów na kaca z odtruciem alkoholowym.

Tabletki na kaca – popularne środki w leczeniu skutków spożycia alkoholu

Suplementy na kaca kuszą kolorowymi opakowaniami i reklamami, obiecującymi szybką poprawę samopoczucia. Występują one zazwyczaj w formie tabletek musujących bądź doustnych, które należy zażyć przed imprezą lub w trakcie spożywania alkoholu. Wygodna forma preparatów oraz wizja intensywnego kaca sprawiają, że duża część społeczeństwa testuje skuteczność dedykowanych suplementów. Czy ich działanie daje jakąkolwiek nadzieję na szybkie pozbycie się objawów kaca?

Skuteczność suplementów w leczeniu kaca jest wątpliwa

Zasadniczym argumentem, który przemawia przeciw dedykowanym suplementom na kaca, jest ich ubogi skład. Wprawdzie większość preparatów zawiera podstawową mieszankę ważnych elektrolitów i glukozy, jednak zawartość innych związków aktywnych jest zbyt mała, by można było zaobserwować ich pozytywne działanie na organizm.

Nie można zapominać także o ograniczeniach, które wynikają z budowy i funkcjonowania układu pokarmowego. Biegunka czy mdłości, czyli objawy relatywnie często występujące podczas kaca, zdecydowanie nie sprzyjają wchłanianiu jelitowemu. Niska biodostępność witamin i antyoksydantów sprawia, że skuteczność tabletek na kaca okazuje się być marginalna.

Minusem większości preparatów na kaca jest również obecność zbędnych dodatków. Sztuczne aromaty i słodziki wprawdzie poprawiają walory smakowe, jednak działają niekorzystnie na podrażniony układ pokarmowy oraz mikroflorę jelitową. Czy dobrym pomysłem jest zatem płacenie kilkunastu złotych za środki, które poprawiają samopoczucie mniej efektywnie niż domowe sposoby na kaca?

Tabletki przeciwbólowe i alkohol – niebezpieczne połączenie

Pisząc o tabletkach na kaca nie sposób nie wspomnieć o środkach przeciwbólowych. Niestety, dla wielu osób jest to główna metoda radzenia sobie z tak charakterystycznym dla kaca, intensywnym bólem głowy. Jak powszechnie wiadomo, łączenie jakichkolwiek leków z alkoholem nie jest dobrym pomysłem. Okazuje się jednak, że zażywanie leków przeciwbólowych (nawet tych bez recepty!) podczas kaca również jest niekorzystne dla zdrowia. W celu redukcji objawów kaca kategorycznie nie należy stosować:

 • paracetamolu – zarówno ten lek, jak i alkohol, w znacznym stopniu obciążają wątrobę, co może skutkować ostrym uszkodzeniem, a nawet niewydolnością tego narządu;
 • kwasu acetylosalicylowego – popularna aspiryna jeszcze bardziej uszkadza podrażnioną śluzówkę układu pokarmowego, przyczyniając się do wystąpienia wrzodów i krwawień w obrębie żołądka;
 • ibuprofenu – podobnie jak powyższy lek, przyczynia się do uszkodzeń błony śluzowej żołądka.

Odtrucie alkoholowe – wykorzystanie znanej od lat metody w leczeniu syndromu dnia poprzedniego

Odtrucie może kojarzyć się głównie z zatruciem alkoholowym bądź zespołem odstawiennym, jednak w ostatnich latach coraz częściej wykorzystywane jest do leczenia kaca. Szybkość działania i prostota tej metody sprawia, że z roku na rok zdobywa ona coraz większą popularność. Zwykle sięgają po nią osoby, które muszą szybko stanąć na nogi, by wrócić do swoich obowiązków. Skąd wynika skuteczność detoksu alkoholowego?

Kroplówki na kaca działają wielokierunkowo

Kroplówki dożylne wykorzystywane w detoksie alkoholowym, w przeciwieństwie do dedykowanych suplementów doustnych, wyróżniają się pełną biodostępnością. Związki aktywne rozpuszczone są w izotonicznym roztworze soli fizjologicznej i podane bezpośrednio do krwiobiegu. Pozwala to na ominięcie ograniczeń układu trawiennego i maksymalne wysycenie tkanek organizmu prozdrowotnymi substancjami w krótkim czasie. Dodatkową zaletą jest fakt, że detoks alkoholowy nie podrażnia przewodu pokarmowego, obciążonego już wcześniej zbyt dużą dawką alkoholu.

Plusem odtrucia alkoholowego jest możliwość dowolnej personalizacji całego zabiegu, co pozwala na pełną eliminację wszystkich przyczyn kaca. Cierpisz po całonocnej imprezie? Twoje samopoczucie poprawi podstawowy pakiet, który obejmuje płyny, glukozę i mieszankę elektrolitów. Z kolei w przypadku dłuższego ciągu alkoholowego, złożony pakiet kroplówek uzupełni niedobory witaminowe i wspomoże regenerację organizmu.

W detoksie alkoholowym używa się wyłącznie substancji o udowodnionej skuteczności

W kroplówkach na kaca nie ma miejsca na zbędne substancje. Podawane dożylnie roztwory muszą mieć przemyślany i bezpieczny skład. W zależności od wybranego pakietu, w zakres detoksu alkoholowego wchodzi:

 • izotoniczny roztwór soli fizjologicznej, który szybko nawadnia organizm oraz przyczynia się do wypłukania resztek alkoholu i jego metabolitów;
 • unikalna mieszanka elektrolitów, czyli jonów sodu, potasu i wapnia;
 • duża dawka magnezu;
 • glukoza wyrównująca poalkoholowe niedocukrzenie;
 • szybko przyswajalny kompleks witamin z grupy B, który wspomaga regenerację układu nerwowego;
 • ornityna, czyli aminokwas wspomagający regenerację wątroby;
 • witamina C i koenzym Q10, których antyoksydacyjne działanie umożliwia redukcję stresu oksydacyjnego;
 • pakiet specjalnie dobranych i bezpiecznych leków.

Odtrucie alkoholowe przyczynia się do maksymalnego wysycenia tkanek organizmu dobroczynnymi związkami odżywczymi, co pozwala nie tylko na wyleczenia kaca, ale także na zmniejszenie szkód zdrowotnych wynikłych poprzez nadmierne spożycie alkoholu.

Potrzebujesz detoksu alkoholowego? W Warszawie możesz skorzystać z niego nawet w zaciszu własnego domu!

Natężenie kaca bywa różne, niekiedy jednak jego objawy są tak intensywne, że uniemożliwiają swobodne wstanie z łóżka, nie wspominając o dłuższej wyprawie przez miasto. Mamy jednak dobrą wiadomość – nie musisz opuszczać własnego domu, by skorzystać z najskuteczniejszej metody leczenia kaca, jaką jest odtrucie alkoholowe. Jak to możliwe?

Istnieje wiele firm oferujących odtrucie alkoholowe w Warszawie, jednak KacDoktor wyróżnia się unikalnym podejściem do problemu syndromu dnia poprzedniego. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że intensywny kac może pojawić się w najmniej odpowiednim momencie, dlatego nasze usługi dostępne są całodobowo, we wszystkie dni tygodnia. Wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie lub poprzez formularz internetowy, a specjalista od detoksu przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut.

Nie musisz już testować na sobie kolejnych suplementów na kaca! Nie marnuj czasu i energii na ból głowy czy mdłości – skorzystaj z odtrucia alkoholowego i ciesz się dobrym samopoczuciem!

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844