Wszywka alkoholowa, znana szerzej jako esperal, jest jedną z najpopularniejszych metod farmakologicznych wspomagających leczenie alkoholizmu. Jej skuteczność potwierdzają lekarze i pacjenci, którzy dzięki wszywce wyszli z wieloletniej choroby alkoholowej.
Esperal hamuje proces rozkładania się alkoholu w organizmie – uściślając – blokuje enzym dehydrogenazy aldehydowej, który bierze udział w metabolizmie alkoholu w wątrobie. W wyniku zahamowania rozkładu enzymu dochodzi do gromadzenia się aldehydu octowego. Związek ten powoduje nieprzyjemne objawy charakterystyczne dla syndromu dnia wczorajszego.W efekcie przyjęcie nawet niewielkiej ilości alkoholu, spowoduje niemal natychmiastową reakcję przypominającą ostre zatrucie alkoholowe, m.in. nudności, wymioty, pocenie się, zaczerwienie twarzy, skoki ciśnienia, bóle i zawroty głowy, duszności, przyśpieszone bicie serca, silny lęk.Implementacja, czyli zaaplikowanie wszywki antyalkoholowej, polega na delikatnym nacięciu skóry i umiejscowieniu pod nią tabletki esperalu. Wszywkę umieszcza się najczęściej się pod łopatką lub na pośladku. Substancja czynna stopniowa przedostaje się do krwi pacjenta i działa przez 7-12 miesięcy. Zaszycie alkoholowe jest zabiegiem bezpiecznym, przeprowadzanym przez wykwalifikowanego lekarza.
Wszywkę esperalu zaleca się osobom, które zmagają się z chorobą alkoholową. Jest to jedna z bardzo skutecznych metod farmakologicznego leczenia alkoholizmu. Zaszycie alkoholowe powinno być poprzedzone detoksykacją organizmu, czyli odtruciem alkoholowym. W połączeniu z terapią antyalkoholową daje ogromne szanse na definitywne pokonanie tej podstępnej choroby!
Jednym z głównych przeciwwskazań w zastosowaniu wszywki esperalu jest nadwrażliwość (uczulenie) na substancję czynną. Osoby cierpiące na niewydolność krążeniową, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, a także mające zaburzenia psychiczne, w tym ciężką depresję z próbami samobójczymi, powinny skonsultować implementację esperalu z lekarzem, zachowując szczególną ostrożność. Zabiegu nie można przeprowadzać na osobie, która jest pod wpływem alkoholu lub przyjmowała alkohol w ciągu ostatniej doby. Pacjent w ciągu alkoholowym powinien najpierw skorzystać z odtrucia alkoholowego.
Wszywka alkoholowa nie upośledza funkcji poznawczych człowieka. Jedynym przeciwskazaniem jest przyjmowanie alkoholu. Przed implementacją należy poinformować o przyjmowanych lekach, uczuleniach i ogólnym stanie zdrowia.
Nasz zespół składa się z wysoce wyspecjalizowanych lekarzy i ratowników medycznych.
Wyłącznie jednorazowy sprzęt oraz certyfikowane leki podawane przez doświadczonego specjalistę.
Zabieg przeprowadzamy w miejscu, które wybierzesz przez nie rzucającego się w oczy specjalistę.
Wieloletnie doświadczenie pozwala nam dopasować zabieg do indywidualnych potrzeb.