Co pogarsza Twojego kaca?

Opublikowany: poniedziałek, 20 marca 2023

Mogłoby się wydawać, że kac jest nieodłącznym towarzyszem imprezowych nocy. Warto jednak pamiętać, że to nie tylko dawka alkoholu, ale nierzadko także nasze zachowania przekładają się na intensywność tego zjawiska. Nie chcesz, by Twój poimprezowy poranek był koszmarem? W dzisiejszym artykule przedstawiamy, jakie zachowania mają największy wpływ na intensywność kaca. W tekście znajdziesz również podpowiedź, jak szybko i skutecznie poprawić swoje samopoczucie za pomocą odtrucia alkoholowego!

5 zachowań, które sprawiają, że Twój poimprezowy poranek jest jeszcze bardziej nieznośny

Należy powiedzieć to jasno i wyraźnie ‒ główną i najważniejszą przyczyną kaca jest spożycie nadmiernej ilości alkoholu. Dlaczego jednak niektórzy imprezowicze wstają rano z kacem-gigantem, podczas gdy inni ledwie czują nieprzyjemne konsekwencje? Na intensywność kaca wpływa nie tylko ilość spożytego alkoholu! Okazuje się, że duże znaczenie w zaawansowaniu syndromu dnia poprzedniego mają pewne, z pozoru niewinne zachowania, które potęgują objawy kaca.

1. Picie na pusty żołądek

Rozpoczynasz imprezę na czczo? To jeden z największych błędów! Picie alkoholu na tzw. pusty żołądek wiąże się z szybszym wchłanianiem alkoholu, a tym samym jego wyższym stężeniem we krwi. Badania naukowe wskazują, że wysokie stężenie etanolu we krwi bezpośrednio koreluje z natężeniem kaca. To jednak nie wszystko!

Spożycie alkoholu na czczo, zwłaszcza w formie wysokoprocentowych trunków, prowadzi do większego podrażnienia błony śluzowej żołądka. Zwiększa to ryzyko wystąpienia po imprezie takich objawów jak wymioty, bóle brzucha czy dokuczliwa zgaga.

2. Palenie papierosów

Nie wyobrażasz sobie imprezy bez wychodzenia ze znajomymi na dymka? Mamy dla Ciebie złą wiadomość. Badania jednoznacznie wskazują, że palenie papierosów ma wpływ zarówno na pojawienie się kaca, jak i na jego intensywność. Nie powinien dziwić fakt, że im więcej wypali się papierosów w dzień spożycia alkoholu, tym kac następnego dnia będzie silniejszy. Naukowcy nie potrafią jeszcze wyjaśnić tego zjawiska. Prawdopodobnie jest ono związane z działaniem nikotyny (lub innych związków chemicznych obecnych w dymie tytoniowym) na układ nerwowy człowieka.

3. Sięganie po ciemne trunki

Jesteś miłośnikiem brandy? A może na imprezie wolisz sączyć czerwone wino? Niestety, nie są to najlepsze wybory. Ciemne trunki, takie jak whiskey, cognac czy właśnie brandy zawierają w swym składzie liczne kongenery. Są to związki chemiczne uznawane za produkty uboczne procesów zachodzących w trakcie produkcji czy leżakowania tych trunków. Odpowiadają one za walory organoleptyczne danych trunków, czyli smak, kolor czy aromat. Niestety, wysoka zawartość kongenerów w trunku bezpośrednio koreluje z intensywnością kaca.

4. Zbyt wczesna pobudka

Wracasz z imprezy w środku nocy, a wczesnym rankiem chcesz już zająć się swoimi obowiązkami? Niestety, trzy czy cztery godziny snu do zdecydowanie zbyt krótko, by w pełni zregenerować organizm. Tym bardziej że alkohol jest używką, która w dużym stopniu zaburza sen i zmniejsza jego jakość. Często zapominamy, że intensywność kaca w dużej mierze wynika właśnie ze zmęczenia.

5. Zapominanie o nawadnianiu organizmu

Mogłoby się wydawać, że każdy z nas pamięta o potrzebie nawadniania się. Niestety, w trakcie imprezy bardzo często zapominamy o tej ważnej czynności. Nierzadko też wydaje się nam, że wypicie dużych objętości piwa czy drinków wystarczy, by utrzymać w organizmie odpowiedni poziom nawodnienia. W końcu skład tych trunków to w większości woda, prawda? Nic bardziej mylnego! Spożywany alkohol, poprzez działanie na przysadkę mózgową, działa silnie moczopędnie. Właśnie dlatego po imprezie tak łatwo dochodzi do odwodnienia. Specjaliści radzą, by o odpowiednie nawodnienie zadbać nie po, a jeszcze przed imprezą, a pomiędzy kolejnymi dawkami ulubionego trunku robić przerwy na szklankę wody.

Męczy Cię kac? Najlepszym rozwiązaniem jest odtrucie alkoholowe!

Pomimo wszelkich starań, Twój dzień stoi pod znakiem kaca? Próbowałeś już wszystkich domowych sposobów na kaca, jednak nic nie przynosi Ci ulgi? Mamy dobrą wiadomość! Wcale nie musisz cierpieć z powodu kaca przez cały dzień! Odtrucie alkoholowe, czyli najskuteczniejsza metoda leczenia kaca, poprawi Twoje samopoczucie już w godzinę. Brzmi zbyt pięknie, by była to prawda? Działanie tej metody potwierdzają nie tylko badania, ale przede wszystkim setki zadowolonych pacjentów!

Odtruwanie alkoholowe pozwala szybko i skutecznie pozbyć się objawów nawet najcięższego kaca

Niektórzy podejrzewają, że odtrucie alkoholowe to kolejna z tych metod, które jedynie obiecują szybką poprawę samopoczucia, choć prawdziwe efekty w rzeczywistości są mierne. Nic bardziej mylnego! Jest to zabieg opracowany specjalnie tak, by redukować szkodliwy wpływ alkoholu na samopoczucie, ale też i zdrowie człowieka. Sekretem jego skuteczności jest wyselekcjonowany skład preparatów, ale także forma ich podania.

W odtruwaniu alkoholowym stosuje się kroplówki dożylne zawierające roztwór soli fizjologicznej z dodatkiem witamin, elektrolitów, antyoksydantów, a w razie potrzeby ‒ także doraźnych leków przeciwbólowych, przeciwwymiotnych czy nasennych. Podanie takiego koktajlu bezpośrednio do naczynia krwionośnego gwarantuje szybkość działania. Substancje odżywcze i leki docierają bowiem wraz z krwią do wszystkich tkanek i komórek organizmu w zaledwie kilka minut. Ich działanie jest wielokierunkowe. Nie tylko nawadniają one organizm i wyrównują gospodarkę wodno-elektrolitową, ale również przywracają prawidłową glikemię, neutralizują stres oksydacyjny czy przyspieszają regenerację nadwyrężonych używką tkanek.

Odtrucie alkoholowe w domu, biurze czy hotelu? Wybierz KacDoktora!

Przez lata nasi lekarze i ratownicy medyczni zdobywali niezbędną wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu odtrucia alkoholowego. Teraz możemy z całą pewnością stwierdzić, że kac nie ma przed nami tajemnic. W gabinecie KacDoktora potrafimy wyleczyć nawet najbardziej intensywnego kaca w kilka chwil. Wystarczy, że wygodnie rozsiądziesz się w fotelu, odprężysz i wyciszysz, a my zajmiemy się całą resztą.

Nie masz czasu, siły lub możliwości, by przyjechać do naszego gabinetu w centrum Warszawy? Żaden problem! Oferujemy również usługę odtrucia alkoholowego z dojazdem do domu, biura, a nawet hotelu. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub wypełnisz formularz internetowy. Nasz specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości nawet w 45 minut. Usługa ta dostępna jest całodobowo w każdy dzień tygodnia, więc możesz skorzystać z naszej pomocy, gdy tylko jej potrzebujesz.

Twój dzień nie musi być podporządkowany walce z kacem! Sięgnij po odtruwanie alkoholowe i ciesz się dobrym samopoczuciem po imprezie!

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844