Czy odtruwanie alkoholowe w domu jest bezpieczne?

Opublikowany: sobota, 14 stycznia 2023

Jeszcze do niedawna wyleczenie kaca w ciągu godziny było zaledwie mrzonką. Od kiedy prywatne gabinety i kliniki wprowadziły zabieg odtrucia alkoholowego, poimprezowe poranki nie muszą wiązać się ze złym samopoczuciem. Czas przyniósł jednak kolejny postęp, jeśli chodzi o leczenia kaca. Od pewnego czasu z odtruwania alkoholowego można skorzystać nie tylko w profesjonalnej placówce, ale także w biurze, pokoju hotelowym, a nawet w zaciszu własnego domu. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Jak przebiega zabieg odtruwania alkoholowego w domu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Nie będzie błędem stwierdzenie, że odtruwanie alkoholowe to metoda redukcji szkód zdrowotnych wywołanych spożyciem alkoholu. W tym celu wykorzystuje się kroplówki dożylne o wyselekcjonowanym składzie. Odżywczy koktajl składa się z witamin, minerałów, antyoksydantów i doraźnych leków, dzięki czemu eliminuje objawy nawet najcięższego kaca. Wysoka biodostępność podawanych kroplówek oraz ich wielokierunkowe działanie sprawiają, że pacjenci odczuwają wyraźną poprawę samopoczucia jeszcze w trakcie wykonywania odtrucia alkoholowego.

Dlaczego warto skorzystać z odtrucia alkoholowego w domu?

Najcichszy dźwięk wywołuje u Ciebie rozrywający ból głowy? Żadna ilość wody nie gasi pragnienia, a sama myśl o śniadaniu wywołuje mdłości? Nie od dziś wiadomo, że kac potrafi naprawdę uprzykrzyć życie. Zjawisko to nie tylko utrudnia normalne funkcjonowanie, ale nierzadko nie pozwala nawet wstać z łóżka, a co dopiero wyjść z domu.

Jak w takiej sytuacji skorzystać z odtrucia alkoholowego? Dojazd do specjalistycznej kliniki czy gabinetu jest przecież nierzadko ponad siły skacowanego imprezowicza. Zatłoczona komunikacja miejska nie sprzyja samopoczuciu, a samodzielne prowadzenie auta na kacu nie wchodzi przecież w rachubę. Właśnie w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z odtruwania alkoholowego z dojazdem do domu. Wystarczy spokojnie poczekać w domowym zaciszu ‒ w ulubionym fotelu lub wygodnym łóżku ‒ a specjalista od leczenia kaca zajmie się całą resztą.

Bezpieczeństwo odtruwania alkoholowego w domu

Większość procedur medycznych wykonuje się w sterylnych gabinetach. Czy zatem odtrucie alkoholowe, które wymaga założenia wkłucia dożylnego, można bezpiecznie przeprowadzić w domu pacjenta? Okazuje się, że tak! Wystarczy, że cały zabieg przeprowadzony będzie w zamkniętym i czystym pomieszczeniu.

Wykonanie wkłucia dożylnego to procedura przebiegająca z przerwaniem ciągłości naskórka. Jednym w najgroźniejszych powikłań tej czynności jest zakażenie drobnoustrojami. Warto jednak wiedzieć, że ryzyko drobnej infekcji zależy głównie od przestrzegania zasad aseptyki i antyseptyki przez specjalistę, a nie otoczenia. Odtruwanie alkoholowe w domu będzie całkowicie bezpieczne, o ile wykonująca je osoba zdezynfekuje skórę pacjenta, użyje jednorazowych rękawiczek, a przede wszystkim użyje jałowych narzędzi.

Zabieg odtrucia alkoholowego w domu powinien być wykonany przez doświadczonego medyka

W przypadku zdrowia nie warto ryzykować, decydując się na tańsze kompromisy. Choć odtrucie alkoholowe jest relatywnie prostym zabiegiem, nie należy wykonywać go u osoby, która nie posiada niezbędnych kwalifikacji medycznych. Dlaczego? Doświadczony lekarz lub ratownik to gwarancja:

  • wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań zdrowotnych do zabiegu;
  • odpowiedniego dobrania preparatów;
  • bezpiecznego i bezbolesnego założenia wkłucia dożylnego;
  • udzielenia pierwszej pomocy w przypadku wystąpienia ewentualnych działań niepożądanych.

Jak zweryfikować, że specjalista, który przyjechał wykonać zabieg odtrucia alkoholowego w domu pacjenta jest uprawnionym do tego medykiem? Wystarczy zapytać o numer prawa wykonywania zawodu i w ten sposób sprawdzić lekarza lub pielęgniarkę w ogólnodostępnym rejestrze.

Odtruwanie alkoholowe w domu ‒ przebieg zabiegu

Pierwszym krokiem odtrucia alkoholowego jest zakwalifikowanie pacjenta do zabiegu. W tym celu specjalista przeprowadza krótki wywiad medyczny, który ma na celu ocenę stanu zdrowia pacjenta. Na tym etapie niezwykle ważne jest wykluczenie ewentualnych alergii pacjenta czy interakcji podawanych preparatów z przyjmowanymi przez niego lekarstwami.

Gdy nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu odtrucia alkoholowego, specjalista przystępuje do założenia wkłucia dożylnego. Najpierw wyszukuje on odpowiednie naczynie krwionośne, zwykle w okolicy dołu łokciowego. Następnie dezynfekuje skórę pacjenta, ubiera jednorazowe rękawiczki i zakłada opaskę uciskową powyżej miejsca wkłucia. Samo założenie wenflonu do żyły jest szybkie i bezbolesne.

Założony wenflon umożliwia podłączenie kroplówki z wybranymi preparatami. Pacjent powinien wtedy spokojnie siedzieć lub leżeć aż do momentu, gdy zawartość kroplówki całkowicie spłynie do naczynia. Przez cały czas trwania wlewu, specjalista czuwa przy pacjencie, dbając o jego bezpieczeństwo, a po zakończeniu zabiegu wyjmuje wenflon z naczynia i zakłada tymczasowy opatrunek w miejscu ukłucia.

Szukasz sprawdzonego odtrucia alkoholowego w Warszawie? Jesteś w dobrym miejscu!

Obecnie w Warszawie funkcjonuje kilkanaście firm oferujących szybkie leczenie kaca. Doskonale wiemy, że wybór tej właściwej może być nie lada wyzwaniem. Dlaczego zatem warto skorzystać akurat z naszych usług? Jesteśmy firmą, która jako jedna z pierwszych wprowadziła profesjonalne odtrucie alkoholowe na rynek. Przez te wszystkie lata stworzyliśmy miejsce, w którym można wyleczyć kaca skutecznie, komfortowo, ale przede wszystkim bezpiecznie. Dziś możemy z całkowitą pewnością powiedzieć, że nasi lekarze i ratownicy medyczni znają się na odtruciu alkoholowym, jak nikt inny.

Dokładamy wszelkich starań, by korzystanie z naszych usług było proste i bezproblemowe. Właśnie dlatego wystarczy jedynie do nas zadzwonić lub wypełnić formularz internetowy. To my zajmujemy się całą resztą! W przypadku odtruwania alkoholowego z dojazdem do domu, biura czy hotelu, nasz specjalista pojawi się we wskazanym przez Ciebie miejscu nawet w 45 minut. Wiemy także, że kac pojawia się zazwyczaj w najmniej odpowiednich momentach. Właśnie dlatego oferujemy nasze usługi całodobowo, w każdy dzień tygodnia, by nasi pacjenci mogli poczuć się lepiej, gdy tylko tego potrzebują.

Walczysz z kacem? Nie spisuj swojego dnia na straty! Wystarczy godzina, a odtruwanie alkoholowe postawi Cię na nogi!

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844