5 rzeczy, które nie wyleczą Twojego kaca

Opublikowany: poniedziałek, 2 stycznia 2023

Budzisz się i już wiesz, że to nie będzie najprzyjemniejszy poranek Twojego życia? Po ubiegłonocnej imprezie pozostały Ci jedynie wspomnienia oraz gigantyczny kac? Z pewnością podejmiesz próby samodzielnej poprawy swojego samopoczucia, najpewniej za pomocą popularnych domowych metod leczenia kaca. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że część użytych przez Ciebie rozwiązań nie tylko nie postawi Cię na nogi, ale wręcz pogorszy męczące Cię dolegliwości. W poniższym artykule przedstawiamy metody leczenia kaca, które zdecydowanie powinny odejść w zapomnienie.

Domowe sposoby leczenia kaca nie zawsze poprawiają samopoczucie

Jajka na boczku popite mocną, czarną kawą? A może kufel jasnego pełnego? Domowe sposoby na kaca zwykle obiecują szybką poprawę samopoczucia. Niestety, ich skuteczność najczęściej jest znikoma. Większość metod leczenia kaca nie uwzględnia złożonej patogenezy tego zjawiska, koncentrując się na pojedynczych przyczynach złego samopoczucia. Co więcej, istnieją również metody, które mogą potencjalnie pogarszać stan skacowanego imprezowicza!

Klin na kaca? To nigdy nie jest dobry pomysł!

Klinowanie jest jedną z najpopularniejszych metod leczenia kaca. Kieliszek wódki lub małe piwo mają rzekomo błyskawicznie złagodzić nieprzyjemne dolegliwości. Specjaliści alarmują jednak, że jest to jeden z najgorszych sposobów na walkę z kacem. Klin jest niczym więcej niż tylko odwleczeniem objawów kaca w czasie. Niedługo później symptomy kaca powrócą ze zdwojoną siłą. Jest jednak znacznie gorsza, wyjątkowo niebezpieczna strona tej metody. Wypijanie klina na kaca jest prostą drogą do rozwoju uzależnienia od alkoholu. Regularne klinowanie prowadzi do wykształcenia szkodliwych wzorców spożycia alkoholu i sprzyja popadaniu w ciąg alkoholowy.

Mała czarna z rana wcale nie doda Ci energii

Nic nie jest tak kojarzone z dodatkową energią o poranku, jak czarna, mocna kawa. Nic zatem dziwnego, że ten aromatyczny napój wykorzystywany jest w celu pozbycia się objawów kaca. Co ciekawe, zawarta w kawie kofeina może rzeczywiście wpływać na redukcję bólu głowy. Czy jednak kawa jest dobrym lekiem na kaca? Niestety nie! Kawa wykazuje działanie moczopędne. Nie nawodni więc ona organizmu, a wręcz spowoduje dalszą utratę wody, co jedynie pogłębi nieprzyjemne dolegliwości.

Zapomnij o tłustym śniadaniu!

Jajka na boczku? A może kiełbasa z serem? Tłuste i pożywne śniadanie bardzo często przedstawiane jest jako podstawa walki z kacem. Niestety, taki posiłek nie jest najlepszym wyborem na poimprezowy poranek. Spożycie dużej dawki alkoholu prowadzi do podrażnienia żołądka i jelit. Ociekające tłuszczem śniadanie będzie wprawdzie źródłem energii, jednak znacznie pogorszy stan układu pokarmowego. Zbyt ciężki i tłusty posiłek może być przyczyną bólu żołądka, nudności, a nawet wymiotów czy biegunki.

Trening na kacu tylko pogorszy Twoje samopoczucie

Czy słyszałeś o wypoceniu kaca? Niektórzy uważają, że najlepszą metodą na kaca nie jest wygodne przeczekanie go w łóżku, a przegonienie go aktywnością fizyczną. Czy jest to dobre rozwiązanie? To zależy! Jeśli męczy Cię lekki kac to spacer na świeżym powietrzu z pewnością doda Ci energii i poprawi Twoje samopoczucie. Warto jednak odpuścić sobie kilkunastokilometrowe biegi czy trening na siłowni, zwłaszcza gdy ledwo trzymasz się na nogach. Należy pamiętać, że intensywny wysiłek fizyczny prowadzi do utraty wraz z potem wody i cennych elektrolitów, co może wręcz pogorszyć objawy kaca.

Dedykowane suplementy na kaca? Lepiej wybierz inne rozwiązanie!

Preparaty na kaca można obecnie znaleźć wszędzie ‒ w aptece, sklepie ogólnospożywczym, a nawet na stacji benzynowej. Obiecują one wiele, dlatego cieszą się dość dużą popularnością. Niestety, ich skuteczność jest niewielka. Dedykowane suplementy na kaca, w formie kapsułek czy rozpuszczalnych w wodzie tabletek, zwykle zawierają zbyt małe stężenie substancji odżywczych, by wspomóc regenerację organizmu po suto zakrapianej imprezie. Co więcej, przyjmowane są one doustnie, więc ich biodostępność zazwyczaj nie przekracza 30%.

Jak szybko i skutecznie wyleczyć kaca? Sięgnij po odtrucie alkoholowe!

Potrzebujesz szybko dojść do siebie po hucznej imprezie? Nie ma co się łudzić ‒ domowe sposoby leczenia kaca nie postawią Cię na nogi w godzinę. Jeśli nie masz czasu na całodzienną walkę z kacem, najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po odtrucie alkoholowe. Skuteczność tej metody potwierdzają jest nie tylko badania naukowe, ale przede wszystkim tysiące zadowolonych pacjentów.

Jak działa odtrucie alkoholowe?

Słyszałeś o odtruciu alkoholowym w kontekście przerywania ciągu alkoholowego? Rzeczywiście, przez długie lata metoda ta służyła jako prewencja przed alkoholowym zespołem abstynencyjnym. Dopiero od niedawna odtrucie alkoholowe zdobywa popularność, jako najskuteczniejsza metoda leczenia kaca.

Skuteczność tej metody wynika z zastosowania złożonego koktajlu odżywczego, podawanego w formie kroplówki dożylnej. Odtrucie alkoholowe umożliwia nawodnienie organizmu, a także uzupełnienie niedoboru elektrolitów i wyrównanie glikemii. W razie potrzeby metoda ta pozwala również zmniejszyć stres oksydacyjny czy przyspieszyć regenerację wątroby i układu nerwowego. To właśnie wielokierunkowe działanie jest tajemnicą sukcesu odtrucia alkoholowego. Pozwala ono nie na złagodzenie, a na całkowite pozbycie się wszystkich objawów kaca.

Pacjenci polecają odtrucia alkoholowe także z uwagi na szybkość działania tej metody. Witaminy, minerały, a także doraźne leki podawane są bezpośrednio do naczynia krwionośnego. Cenne związki odżywcza docierają wraz z krwią do wszystkich tkanek i komórek organizmu, w ciągu zaledwie kilku minut. Nic zatem dziwnego, że pierwsze efekty odtrucia alkoholowego odczuwalne są jeszcze w trakcie wykonywania wlewu.

Odtrucie alkoholowe w Warszawie? Wybierz mądrze!

W samej tylko Warszawie odtrucie alkoholowe oferuje co najmniej kilkanaście klinik i gabinetów. Dlaczego warto wybrać akurat nas? KacDoktor jest jedną z pierwszych firm, która potraktowała temat leczenia kaca poważnie. Teraz, po wielu latach praktyki i tysiącach zadowolonych pacjentów, możemy z dumą potwierdzić, że o leczeniu kaca wiemy wszystko.

Nasi doświadczeni lekarze i ratownicy medyczni zadbają nie tylko o Twoje samopoczucie, ale także komfort i bezpieczeństwo. Możesz się z nimi spotkać w naszym nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Wiemy jednak, że niekiedy kac uniemożliwia wyjście na zewnątrz. W takim przypadku najlepszą opcją będzie skorzystanie z naszej usługi odtrucia alkoholowego z dojazdem do domu. Wystarczy, że do nas zadzwonisz lub wypełnisz formularz alkoholowy, a my zajmiemy się całą resztą. Nie musisz obawiać się, że odzywasz się do nas w niewłaściwej porze ‒ pracujemy całą dobę w każdy dzień tygodnia.

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844