Piwo na chore nerki i infekcje? Czy ta metoda ma szansę działać?

Opublikowany: środa, 9 lutego 2022

Czy wiesz, że piwo jest jednym z najstarszych alkoholi świata? Pierwsze wzmianki o warzeniu tego trunku pochodzą sprzed 4000 r. p.n.e., a samo piwo przez stulecia zyskało nie tylko znaczenie kulturowe czy odżywcze, ale także lecznicze. Do dziś można spotkać się z poglądem, że piwo może wspomagać terapię niektórych chorób. Czy w metodach medycyny ludowej wykorzystujących piwo można znaleźć ziarno prawdy? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule!

Prozdrowotne właściwości piwa – prawda czy mit?

Nie można zaprzeczyć, że skład chemiczny piwa, na który składa się ponad 400 różnych związków, jest dość imponujący. Napój ten wyróżnia się wysokim stężeniem mikroelementów, antyoksydantów oraz niemal wszystkich witamin z grupy B. Nic zatem dziwnego, że jego rzekome właściwości prozdrowotne zyskały taką popularność. Najczęściej można spotkać się z opinią, że piwo sprawdza się w terapii chorób układu moczowego, a także w leczeniu przeziębień. Jak jest w rzeczywistości?

Piwo jako lek na kamienie nerkowe czy zapalenie pęcherza?

Dobroczynne działanie piwa na układ moczowy przypisywane jest rzekomym właściwościom oczyszczającym nerki. Spożycie tego trunku najczęściej polecane jest w przypadku dość powszechnych schorzeń, jakimi jest kamica nerkowa czy zapalenie pęcherza. Niestety, specjaliści są w tej kwestii zgodni: piwo wcale nie pomaga w leczeniu tych chorób!

Napój ten ma wprawdzie działanie moczopędne, jednak wynika ono z zaburzonego zagęszczania moczu pod wpływem właściwości alkoholu etylowego. W złotym trunku nie ma związków chemicznych, które powodowałyby zwiększone oczyszczanie nerek czy ich wzmożoną regenerację. Warto także dodać, że piwo zwykle pite jest w większych objętościach, co tym bardziej potęguje działanie moczopędne tej używki. Podobny efekt można jednak uzyskać za pomocą mniej szkodliwych płynów, takich jak woda czy herbata.

A może grzane piwo na przeziębienie?

Każdy z pewnością słyszał o niesamowitych efektach leczenia pierwszych objawów przeziębienia czy grypy za pomocą piwnego grzańca. Czy rzeczywiście złoty trunek podgrzany z aromatycznymi przyprawami może stanowić remedium na infekcje? Niestety, sposób ten można włożyć między bajki.

Ciepły napój oraz zawarty w nim alkohol sprawiają wrażenie rozgrzania organizmu. Jest to jednak krótkotrwały efekt, bardziej spowodowany rozszerzeniem naczyń krwionośnych, niż rzeczywistym wzrostem temperatury ciała. Samo piwo nie ma posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowych, zwłaszcza w odniesieniu do wirusów, które są najczęstszą przyczyną infekcji. Specjaliści alarmują również, by uważać na połączenie grzańca piwnego z popularnymi lekarstwami, które może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Zdecydowanie lepszą alternatywą jest sięgnięcie po gorącą herbatę z miodem.

Odtrucie alkoholowe pomoże Ci zredukować szkodliwy wpływ alkoholu na zdrowie

Wypiłeś zbyt dużą ilość piwa, przez co Twoje samopoczucie następnego dnia pozostawia wiele do życzenia? Bez obaw, mamy na to rozwiązanie! Na intensywnego i męczącego kaca najlepsze jest odtrucie alkoholowe. Pozwala ono nie tylko zredukować nieprzyjemne dolegliwości, ale wspomaga również regenerację całego organizmu. Na czym dokładnie polega ta metoda i dlaczego jest tak skuteczna?

Dlaczego warto skorzystać z odtrucia alkoholowego?

Kac jest konsekwencją wielu poważnych zmian w homeostazie organizmu, jednak największy wpływ na jego rozwój ma aldehyd octowy. Jest to związek powstający w procesach rozkładu alkoholu, przy czym jego toksyczność jest kilkudziesięciokrotnie wyższa. To głównie aldehyd octowy odpowiada za uszkodzenia tkanek powstałe w przebiegu długotrwałego nadużywania alkoholu. Nie tylko pogarsza on funkcjonowanie wątroby, nerek czy układu nerwowego, ale także uszkadza DNA, przyczyniając się do rozwoju zmian nowotworowych.

Odtrucie alkoholowe umożliwia szybkie i skuteczne oczyszczenie organizmu z aldehydu octowego, a także kompleksowe wsparcie regeneracji uszkodzonych tkanek. Metoda ta polega na podaży odpowiednio dobranych związków odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu osiągają one wysokie stężenia. Przekłada się to oczywiście na szybkie efekty odtrucia alkoholowego, które pacjenci odczuwają jeszcze w trakcie wykonywania wlewów.

Odtrucie alkoholowe w Warszawie? W KacDoktorze pomogą Ci profesjonaliści!

Nie musisz bać się odtrucia alkoholowego! Zabieg ten, gdy wykonywany jest przez wykwalifikowany personel, jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. W Warszawie z odtrucia alkoholowego możesz skorzystać u nas, w KacDoktorze. Nasi lekarze oraz ratownicy medyczni posiadają ogromną wiedzę i doświadczenie w zakresie redukcji szkód zdrowotnych wywołanych nadmiernym spożyciem alkoholu. W miłej i komfortowej atmosferze pozbędziesz się wszystkich objawów kaca, zaledwie w godzinę.

Nie masz siły i energii, by przyjechać do naszego gabinetu? Żaden problem! Możesz skorzystać z usługi wykonania odtrucia alkoholowego z dojazdem do Twojego domu czy biura. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a nasz specjalista od detoksu przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Pamiętaj, że dzień czy pora dnia nie mają znaczenia, ponieważ odtrucie alkoholowe w KacDoktorze dostępne jest całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Nie wierz w nieskuteczne domowe sposoby! Sięgnij po detoks alkoholowy i popraw swoje samopoczucie w kilka chwil!

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844