Piwo na kaca? Wypicie klina to najgorsze, co możesz zrobić!

Opublikowany: poniedziałek, 6 czerwca 2022

Wypicie klina jest jak wzięcie kredytu – musisz go spłacić, w dodatku z odsetkami. Pomimo tego, klinowanie wciąż jest niezwykle popularną metodą leczenia kaca. Zaskakująco duża część społeczeństwa w dalszym ciągu sięga po piwo czy wódkę, by pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości. Czy jest to dobre rozwiązanie? Wręcz przeciwnie – jedno z najgorszych! Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule, w którym przedstawiamy również alternatywne sposoby leczenia kaca, w tym detoks alkoholowy.

Klin – jedna z najpopularniejszych metod na kaca

Jeśli wydaje Ci się, że klinowanie jest naszym narodowym sposobem na kaca, jesteś w ciężkim błędzie. Wybijanie klina klinem jest bowiem nie tylko metodą szeroko rozpowszechnioną na całym świecie, ale także niezwykle starą. Pierwsze przesłanki na temat leczenia kaca alkoholem można znaleźć już u starożytnych Greków – Antyfanes w IV wieku p.n.e pisał o „wyrywaniu sierści psa, który Cię ugryzł”, co później ochoczo powtarzali inni uczeni. Czy w dzisiejszych czasach wino lub piwo na kaca to dobry wybór?

Czy piwo na kaca to skuteczne lekarstwo?

Alkohol, niezależnie od rodzaju, uznawany jest powszechnie za dość dobre lekarstwo zarówno na objawy kaca, jak i zespołu odstawiennego. Interesujący jest jednak fakt, że naukowcy do dziś nie są zgodni, jaki stoi za tym mechanizm. Najbardziej prawdopodobna wydaje się hipoteza, która zakłada, że kac wywołany jest przez śladowe ilości metanolu w wypijanym trunku. Wypicie piwa czy kieliszka wódki miałoby w pozytywny sposób wpływać na metabolizm metanolu. Inni badacze z kolei twierdzą, że niewielka dawka alkoholu oddziałuje na neuroprzekaźnictwo w mózgu, dzięki czemu uśmierza takie objawy jak nadwrażliwość na bodźce czy ból głowy. Gdzie leży prawda? Zapewne gdzieś pośrodku.

Nie bez powodu jednak porównaliśmy wypicie klina do wzięcia pożyczki. Wypicie piwa na kaca nie leczy złego samopoczucia, a jedynie odwleka je w czasie o co najwyżej kilka godzin. W momencie, gdy stężenie alkoholu we krwi spadnie do zera, nieprzyjemne dolegliwości odezwą się ze zdwojoną siłą.

Piwo na kaca – co specjaliści mówią na temat wypijania klina?

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że klinowanie uznawane jest przez specjalistów za najgorszą metodą leczenia kaca. Badania wskazują, że osoby sięgające po klina statystycznie piją trzy razy więcej alkoholu niż osoby, które leczą kaca w inny sposób. Co więcej, u osób tych występuje znacznie wyższe ryzyko rozwoju uzależnienia od alkoholu. Nie bez powodu specjaliści od uzależnień zaliczają picie klina za jeden z sygnałów ostrzegawczych, a niekiedy także oznakę nałogu.

Nie należy także zapominać o wpływie alkoholu na stan organizmu. Kac jest przecież niczym innym, jak oznaką wcześniejszego spożycia zbyt dużej ilości toksycznej używki. Częste klinowanie spowalnia regenerację organizmu i zwiększa ryzyko rozwoju chorób związanych z alkoholem. Pamiętaj, że picie piwa na kaca znacznie obciąża Twoją wątrobę, trzustkę oraz układ nerwowy.

Piwo na kaca? Nie warto! Lepiej sięgnąć po detoks alkoholowy!

Po udanej imprezie pozostały jedynie wspomnienia i największy kac życia? Wydaje Ci się, że wypicie kufla piwa na kaca to doskonały pomysł? Znacznie lepiej sięgnąć po stare, domowe sposoby, takie jak woda z cytryną czy pożywne śniadanie. Nie masz jednak czasu, by czekać godzinami na ustąpienie nieprzyjemnych objawów? Zawsze możesz skorzystać z detoksu alkoholowego!

Detoks alkoholowy – bezpieczna i skuteczna metoda leczenia kaca

O detoksie alkoholowym słyszałeś już zapewne w kontekście leczenia uzależnienia. Rzeczywiście, metoda ta była przez długie lata wykorzystywana jedynie w celu zapobiegania wystąpieniu zespołu abstynencyjnego. Specjaliści dowiedli jednak, że umiejętnie dobrane kroplówki dożylne pomagają wyleczyć nawet najmocniejszego kaca w zaledwie kilkadziesiąt minut.

Co sprawia, że detoks alkoholowy jest skuteczniejszy od domowych sposobów na kaca? Substancje odżywcze, dostarczane poprzez śniadanie czy dedykowane suplementy, wchłaniają się w ograniczonym zakresie. Podanie witamin czy minerałów w formie kroplówek dożylnych umożliwia ominięcie ograniczeń wynikających z funkcjonowania układu pokarmowego. Dzięki temu detoks alkoholowy nie tylko dogłębnie nawadnia organizm i wypłukuje z niego toksyny, ale także neutralizuje stres oksydacyjny czy przyspiesza regenerację kluczowych narządów. Tak wielokierunkowe działanie sprawia, detoks alkoholowy leczy kaca, a jednocześnie minimalizuje szkodliwy wpływ alkoholu na organizm.

Detoks alkoholowy w Warszawie? Tylko u KacDoktora!

Jeśli szukasz dobrego detoksu alkoholowego, czeka przed Tobą ciężki wybór. Jego popularność sprawiła, że w samej tylko Warszawie powstało kilkanaście klinik oferujących ten zabieg. Dlaczego warto zaufać akurat nam? Bez wątpienia KacDoktor jest firmą z najdłuższym stażem i największym doświadczeniem w leczeniu kaca. Czy jesteśmy najlepsi? Tu głos musimy oddać naszym pacjentom, którzy po pierwszym spotkaniu zwykle wracają do nas, gdy tylko potrzebują szybkiej i profesjonalnej pomocy.

Z usług naszych wspaniałych lekarzy i ratowników medycznych możesz skorzystać w naszym nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Jeśli jednak intensywny kac nie pozwala Ci na wizytę, zawsze możesz skorzystać z opcji odtrucia alkoholowego z dojazdem do domu, biura czy hotelu. To banalnie proste! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub za pośrednictwem formularza internetowego, a nasz specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres już w 45 minut. Odezwij się do nas, gdy tylko potrzebujesz pomocy – jesteśmy dostępni całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Kac to nie wyrok! Możesz się go szybko i skutecznie pozbyć – wystarczy, że zdecydujesz się na detoks alkoholowy!

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844