Odtruwanie alkoholowe – skuteczna metoda walki z negatywnymi konsekwencjami picia alkoholu

Opublikowany: wtorek, 20 października 2020

Alkohol niewątpliwie jest najpopularniejszą używką na świecie. Towarzyszy ludziom od tysiącleci, a jednak nadal szukamy w pełni skutecznego sposobu na radzenie sobie z negatywnymi skutkami jego spożycia. Lekkie zatrucie alkoholowe lub wyjątkowo nieprzyjemne objawy porannego kaca to bardzo częste skutki nadmiernego spożycia alkoholu podczas zakrapianej imprezy. Dowiedz się więcej o odtruwaniu alkoholowym, a już nigdy ból głowy czy nasilone uczucie pragnienia nie zepsują Twojego dnia!

Syndrom dnia poprzedniego – dlaczego alkohol powoduje kaca?

Czym właściwie jest kac? Pojęcie to odnosi się do negatywnych objawów psychofizycznych, występujących kilkanaście godzin po intensywnym spożyciu alkoholu. O ile objawy kaca, takie jak pulsujący ból głowy, nudności czy nadwrażliwość na dźwięki, są powszechnie znane, tak dokładne przyczyny jego powstawania są już dla wielu osób niejasne.

Za największego winowajcę kaca możemy uważać aldehyd octowy. Jest to powstający w wątrobie metabolit alkoholu etylowego, który charakteryzuje się prawie 30-krotnie większą toksycznością. Naukowcy twierdzą, że syndrom dnia poprzedniego to nic innego jak oznaka zatrucia aldehydem octowym. Okazuje się jednak, że kac jest zjawiskiem o wielokierunkowym podłożu.

Nie bez znaczenia jest też wzmożone oddawanie moczu, spowodowane przez wpływ spożywanego alkoholu na układ hormonalny. Alkohol hamuje uwalnianie wazopresyny – ważnego hormonu, którego obniżony poziom sprzyja postępującemu odwodnieniu i utracie ważnych elektrolitów.

Domowe sposoby na kaca – klin, kawa czy może tabletki przeciwbólowe?

Zapewne wszyscy potrafimy wymienić co najmniej kilka domowych sposobów na kaca, które rzekomo mają zdziałać cuda. Niestety, w rzeczywistości większość z nich nie tylko nie pomaga, a wręcz przyczynia się do pogorszenia samopoczucia. Dlaczego nie polecamy na kaca mocnej kawy czy klina w postaci małej dawki stężonego alkoholu? Niestety, sposoby te jedynie odsuwają pojawienie się kaca na kilka godzin, po czym objawy powracają z jeszcze większym natężeniem. Wiele osób próbuje ratować się tabletkami przeciwbólowymi, co także nie jest rozsądnym rozwiązaniem. Połączenie leków z alkoholem i jego metabolitami, może przyczynić się do poważnego uszkodzenia wątroby bądź błony śluzowej żołądka.

Czy są więc jakieś sposoby na odtrucie alkoholowe w domu? Na lekkie objawy kaca zdecydowanie polecamy najprostsze rozwiązanie, czyli wypicie dużej ilości płynów, najlepiej z niewielkim dodatkiem cukru i elektrolitów oraz kilkugodzinny odpoczynek. Bywają jednak momenty, gdy obowiązki nie mogą zaczekać – warto wtedy zainteresować się profesjonalnym odtruciem alkoholowym, którego efekty są niemal natychmiastowe.

Odtruwanie alkoholowe za pomocą kroplówek to prawdopodobnie najskuteczniejsza metodą leczenia kaca

Przez długi czas kroplówki na kaca traktowane były z przymrużeniem oka – panowało powszechne przekonanie, że jest to usługa trudno dostępna i przeznaczona jedynie dla zamożnych osób. Obecnie odtrucie alkoholowe zyskało na popularności, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie można skorzystać z takiej usługi w domowym zaciszu. Na czym polega fenomen leczenia kaca za pomocą kroplówek?

Wlewy dożylne pozwalają na podanie związków odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu, dzięki czemu omijane są ograniczenia wynikające z budowy i funkcjonowania przewodu pokarmowego. Metoda ta daje możliwość uzyskania pełnej wchłanialności, przez co efekty kroplówki na kaca odczuwalne są niemal natychmiastowo. Wystarczy godzina, by nawodnić organizm i uzupełnić niedobór elektrolitów. Co najważniejsze, za pomocą wlewów dożylnych można podać nie tylko glukozę czy elektrolity!

Kroplówki - zawierają także minerały czy antyoksydanty, które odżywiają cały organizm i wspomagają jego regenerację. Poranek po imprezie wcale nie musi być ciężki! Odtrucie alkoholowe sprawi, że już po chwili będziesz w stanie wskoczyć na pełne obroty i wrócić do ważnych obowiązków.

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844