Jak poradzić sobie z bólem głowy na kacu?

Opublikowany: poniedziałek, 23 stycznia 2023

Czy wiesz, że ból głowy jest jednym z najczęściej zgłaszanych dolegliwości związanych z kacem? Intensywny ból głowy jest odczuwalny nie tylko podczas spoczynku, ale przede wszystkim pod wpływem bodźców, takich jak dźwięk czy światło. Walka z tym symptomem często bywa ciężka, ponieważ za jego rozwój odpowiada kilka mechanizmów. Jak szybko wyleczyć kaca? Jak pozbyć się nieznośnego bólu głowy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Kac ‒ nieprzyjemny skutek spożycia alkoholu

Czym właściwie jest kac? To zespół nieprzyjemnych objawów, które pojawiają się po kilku godzinach od spożycia zbyt dużej dawki alkoholu, gdy stężenie etanolu we krwi spada do poziomu niemal nieoznaczalnego. Kac nie jest uznawany za schorzenie, jednak jego symptomy nierzadko uniemożliwiają nie tylko wykonanie codziennych obowiązków, ale czasami nawet wstanie z łóżka.

Dlaczego alkohol powoduje ból głowy?

Uważa się, że głównym powodem bólu głowy na kacu jest odwodnienie organizmu. Spożycie alkoholu doprowadza do znacznej utraty wody, poprzez zahamowanie wydzielania hormonu antydiuretycznego, zwanego też wazopresyną. Odwodnienie jest przyczyną kompensacyjnego skurczu naczyń krwionośnych, zwłaszcza w obrębie mózgu. Prowadzi to do pojawienia się tępego, rozlanego bólu głowy, tak dobrze znanego w przebiegu kaca.

To jednak nie wszystko! Wraz z utratą wody, organizm imprezowicza traci również cenne elektrolity. Ból głowy może być także symptomem niedoboru jonów sodu, potasu, wapnia lub magnezu. Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej prowadzą nie tylko do dolegliwości bólowych głowy, ale odpowiadają również za inne objawy kaca, takie jak zmęczenie, osłabienie czy nadmierne uczucie pragnienia.

Nie bez znaczenia jest także działanie toksycznych metabolitów alkoholu bądź obecnych w trunku substancji śladowych, takich jak histamina czy taniny. Ciemne alkohole, takie jak czerwone wino czy brandy, obfitują w kongenery, czyli produkty uboczne fermentacji alkoholowej. Mogą być one źródłem bólu głowy, zwłaszcza u osób cierpiących na migreny bądź nadwrażliwych na niektóre związki chemiczne.

Jak złagodzić ból głowy na kacu?

W pierwszej kolejności warto zadbać o nawodnienie organizmu. Nie powinna być to bynajmniej kolejna dawka alkoholu czy mocna kawa. Najprostszym, jednak nie najlepszym rozwiązaniem, jest sięgnięcie po szklankę z wodą. Czysta woda wprawdzie nawodni organizm, jednak nic poza tym. Jak wcześniej wspomniano, na rozwój bólu głowy na kacu składa się kilka czynników. Nie powinien zatem dziwić fakt, że złagodzenie nieprzyjemnych dolegliwości wymaga kompleksowego działania.

Znacznie lepszym pomysłem będzie sięgnięcie po napój izotoniczny, który nie tylko nawadnia organizm, ale również uzupełnia niedobór elektrolitów i wyrównuje poziom glikemii we krwi. Można oczywiście sięgnąć po jeden z gotowych produktów, dostępnych na półkach większości sklepów. Lepszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z jednego z naturalnych izotoników. Doskonale sprawdzi się woda z cytryną, miodem i odrobinę soli. Może być to także woda kokosowa czy sok pomidorowy.

Uwaga na tabletki przeciwbólowe!

Nie oszukujmy się ‒ budząc się rano z intensywnym kacem z pewnością pomyślisz o tabletkach przeciwbólowych. Nic w tym dziwnego, w końcu przynoszą one dość szybką ulgę. Niestety, nie każdy lek będzie dobrym wyborem w trakcie kaca. Niektóre leki przeciwbólowe, także te dostępne bez recepty, mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia.

Osoby dochodzące do siebie po upojnej imprezie z pewnością powinny omijać szerokim łukiem preparaty z paracetamolem. Spożyty alkohol zmienia metabolizm wątrobowy tego leku, przez co może on wykazywać toksyczne działanie na wątrobę. Zażycie paracetamolu, a zwłaszcza jego większych dawek, może doprowadzić do zatrucia, a nawet niewydolności wątroby.

Nie chcesz tracić całego dnia na walkę z kacem? Sięgnij po odtrucie alkoholowe!

Kac mija samoistnie po kilkunastu godzinach. Domowe sposoby na kaca mogą nieznacznie zmniejszyć intensywność tego zjawiska, jednak nie pozwalają na jego szybkie wyleczenie. Warto pamiętać, że dla niektórych osób czas ma kluczowe znaczenie. Czeka na Ciebie ważne spotkanie? Nie możesz zaniedbać zawodowych obowiązków? Mamy na to rozwiązanie! Odtrucie alkoholowe jest obecnie uznawane za najskuteczniejszą metodę leczenia kaca. W czym tkwi sekret jego działania?

Odtrucie alkoholowe pozwala pozbyć się kaca nawet w godzinę

Obietnica wyleczenia kaca w godzinę może brzmieć jak tani chwyt marketingowy. Metoda ta ma jednak potwierdzenie nie tylko w badaniach naukowych, ale także opiniach wielu zadowolonych pacjentów. Tajemnicą skuteczności odtrucia alkoholowego jest umiejętne wykorzystanie właściwości kroplówek dożylnych. Umożliwiają one bowiem podanie pacjentowi substancji odżywczych i leków bezpośrednio do krwiobiegu. Osiągają one dzięki temu całkowitą biodostępność, co przekłada się na szybkie i zdecydowanie działanie.

Odtrucie alkoholowe wyróżnia się także wielokierunkowym działaniem. Odpowiednio dobrane kroplówki pozwalają na:

  • dogłębne nawodnienie i przyspieszenie detoksykacji organizmu;
  • wyrównanie gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu;
  • przywrócenie prawidłowego stężenia glukozy we krwi;
  • uzupełnienie niedoboru witamin z grupy B;
  • neutralizację stresu oksydacyjnego;
  • przyspieszenie regeneracji wątroby i układu nerwowego;
  • doraźne działanie przeciwbólowe, przeciwwymiotne czy nasenne.

Odtrucie alkoholowe w Warszawie? Tylko u KacDoktora!

Popularność odtrucia alkoholowego sprawiła, że usługa ta dostępna jest w niemal każdym większym mieście. W samej tylko Warszawie leczenie kaca oferuje co najmniej kilkanaście firm. Warto jednak pamiętać, że odtrucie alkoholowe, choć jest zabiegiem prostym i szybkim, niesie za sobą ryzyko groźnych powikłań. Właśnie dlatego wybór firmy oferującej odtrucie alkoholowe powinien być przemyślany.

Dlaczego warto wyleczyć kaca akuart u nas, w KacDoktorze? To proste ‒ o leczeniu kaca wiemy wszystko! Nasi lekarze i ratownicy medyczni posiadają wieloletnie doświadczenie w redukcji szkód zdrowotnych wywołanych nadmiernym spożyciem alkoholu. W naszym gabinecie nie tylko możesz wyleczyć objawy intensywnego kaca, ale również zapobiec wystąpieniu alkoholowego zespołu abstynencyjnego.

Nie masz sił, by zjawić się u nas osobiście? Żaden problem! W takim przypadku możesz skorzystać z naszej usługi odtrucia alkoholowego z dojazdem do domu, biura lub hotelu. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami telefonicznie lub wypełnisz formularz internetowy, a nasz specjalista przyjedzie pod wskazany przez Ciebie adres na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Co istotne, usługa ta dostępna jest całodobowo, w każdy dzień tygodnia!

Nie musisz męczyć się z nieznośnym bólem głowy przez cały dzień! Odtrucie alkoholowe uratuje Twój dzień!

Umów wizytę domową, niedługo przyjedziemy. 24h / 7 dni w tygodniu. Zadzwoń: 511 833 844